понедельник, 21 мая 2018 г.

зно з іноземної
Аудіювання…аудіювання…
У 2018 році тебе вперше випробують цим новим блоком завдань на ЗНО з іноземної мови. Як завжди, все, що нове, те страшне і складне. Але це тільки, якщо собі так постійно повторювати, нічого не роблячи. Потрібно готуватись, а точніше – слухати, слухати і ще раз слухати. Так можна не лише покращити розуміння іноземної мови на слух, а й взагалі підвищити рівень володіння мовою, тому що запам’ятаються нові слова, цілі конструкції, зрештою, речення.
Що ж, готуйся до ЗНО, «тренуй» свої вуха, слухай англійською. Маю 7 класних сайтів.

1. esl-lab.com

зно з іноземної
Сайт з дуже змістовним підходом до тренування навички слухання.
Для кого: Beginner (ближче до Elementary) +
Всі тексти розділені за рівнями складності: «Easy», «Medium», «Difficult». У кожного міні-уроку чітка структура: підготовча робота перед слуханням, безпосереднє прослуховування тексту з можливістю читати його, а потім тестові завдання до нього. Крім того, гарно тренується граматика та лексика. Варто витратити трохи часу, щоб розібратися з сайтом і дійсно якісно тренувати Listening.
спеціальності

2. еslfast.com

зно з іноземної
Простий, зручний та дуже корисний сайт для розвитку навички Listening.
Для кого: Beginner (ближче до Elementary) +
В кожному розділі є тематичні підрозділи. Вибирай невеликі історії чи діалоги. 365 історій та понад 1500 діалогів. Є також можливість читати текст, слухаючи, і виконати завдання до нього, навіть кросворди. Цей сайт допоможе не лише краще розуміти мову на слух, а й розширити словниковий запас, потренувати вимову.
спеціальності

3. dailyesl.com

зно з іноземної
Простенький, як на перший погляд, сайт. Але дуже зрозумілий та корисний.
Для кого: Elementary+
Всі матеріали розділені на розділи повсякденної тематики: кіно, театр, спорт, у лікаря, у перукарні, робота та інші. Кожен аудіозапис містить запитання до нього, а також, що дуже цікаво, - «живі» онлайн завдання. Наприклад, знайди в інтернеті матеріал та розкажи другу, як піклуватись про такого незвичайного домашнього улюбленця, як тарантул.
спеціальності

4. listenaminute.com

зно з іноземної
Просто знахідка, а не сайт! Зручний, як двері.
Для кого: Pre-Intermediate +
Лише 1 хвилина! Так, кожен аудіозапис триває хвилину.
Відкрий та поглянь, скільки там тем. Про змій, зуби, шоколад, стереотипи, сусідів, інфляцію та навіть інопланетян. А до кожного аудіозапису – велика кількість різноманітних завдань. Однозначно вартий уваги!
спеціальності

5. elllo.org

зно з іноземної
Дуже захоплюючий сайт! Понад 1000 ауідозаписів на цікаві теми.
Для кого: Pre-Intermediate +
Вибір аудіо може здійснюватись за кількома параметрами: темою, рівнем складності, навіть за країною, про яку розповідається. Можна прослуховувати з текстом та без, опрацьовувати лексику, яку пропонують для вивчення, а також завантажити аудіофайл, якщо є така потреба. Ще одна корисна річ на сайті – тести на перевірку прослуханого чи опрацьованої лексики.
спеціальності

6. 6-minute English. BBC

зно з іноземної
Як без ВВС? Ніяк)
Для кого: Intermediate +
Цей сайт пропонує 6-хвилинні підкасти-діалоги, в яких учасники ніби співпрацюють зі слухачем. Великий вибір тем, кожну з яких можна завантажити та прослухати, коли є можливість. Це архів, який давно не оновлюється, але вся цінність – у великій кількості матеріалів, які там уже є.
спеціальності

7. ted.com

зно з іноземної
Цікавенний сайт, але для впевнених знавців англійської.
Для кого: Upper-Intermediate+
TED розшифровується як «Technology. Entertainment. Design». Це щорічна конференція, на яку запрошують різних спікерів: бізнесменів, нобелівських лауреатів, музикантів, програмістів, вундеркіндів. Тривалість кожного виступу – від 3 хвилин. В середньому – 15-20 хвилин з текстовим варіантом. Цікавенні сучасні теми, озвучені видатними людьми. Те, про що говорять спікери, дуже варте уваги. Переконайся у цьому.
***
Що ж, є з чого вибрати. На різний рівень та смак.
GOOD LUCK!

среда, 16 мая 2018 г.

ЯК ВИВЧАТИ АНГЛІЙСЬКУ БЕЗ ПІДРУЧНИКІВ

Вивчення англійської може бути веселим та цікавим: розважальні шоу, наукові документальні фільми та безліч мемів.


Навчатися можна не лише у компанії посібників та учбових матеріалів. Інтернет пропонує невичерпну кількість можливостей покращити свої знання англійської мови. Іноді ми й самі не віримо, що вчитися отримуючи задоволення – реально.

Аудіювання

Так звані Late Night Shows і наукові документальні фільми – чудовий інструмент для покращення сприйняття англійської на слух. Рекомендуємо одразу дві категорії контенту, адже окрім щоденних діалогів «про життя», якими багаті розважальні передачі, корисно володіти більш серйозною лексикою – на випадок, якщо вирішите складати TOEFL, IELTS чи будь-який інший мовний тест.
Такі відео цікаві за змістом та легко сприймаються, допомагають наживо почути, як звучать ті чи інші слова і фрази. Вони короткі (від 3 до 7 хвилин), і їх безліч на YouTube.
Добірка улюблених наукових каналів:
Discovery – щоб знати про квантові комп’ютери не менше за Джастіна Трюдо.
National Geographic – неймовірні пейзажі та цікаві факти про дику природу.
Science Channel – як побудувати адронний колайдер в домашніх умовах та відправити ракети на Марс.
Добірка улюблених каналів розважальних шоу:
The Graham Norton Show – знаменитості розповідають смішні історії зі свого життя.
Jimmy Kimmel Live – не всім подобається Метт Деймон.
The Late Show with Stephen Colbert – весела сатира на серйозні теми.
The Ellen Show – зірки кіно, моди та інтернету грають у веселі ігри.

Граматика та словниковий запас

Хочете мати досконалу граматику та словниковий запас на будь-який випадок? Вам сюди – на сайти головних ЗМІ Великобританії та США.
BBC
Independent
The New York Times
The Huffington Post
CNN
До речі, непросте випробовування вашого словникового запасу – олдскульні кросворди:
розділ на BBC
розділ у The New York Times

Сленгові вирази та неологізми

Якби ви послухали свої діалоги з однолітками, то почули б фрази, які потенційно зламають мозок будь-якому іноземцю. Меми, посилання на культурну спадщину та навіть фрази з кінофільмів стали значною частиною нашого щоденного лексикону.
Цікаві ресурси:
CollegeHumor – тому що студентські роки – найвеселіший період життя.
Dorkly – гумор на будь-які теми у відеоформаті.
BuzzFeed – артефакти сучасної культури, новини та навіть серйозні розслідування.
Looper – ресурс про кіно, серіали, відеоігри та інші невід’ємні атрибути сучасної культури.